Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.

Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Kümbet Köyü forum sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

[b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]

5 posters
YazarMesaj
abdullah dogru
APOKALİPSE
APOKALİPSE
abdullah dogru

Kova Mesaj Sayısı : 28
hizmet gücü : 36
Teşekkür Edenler : 1
Doğum tarihi : 27/01/77
Lakap : apokalipse

[b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Empty
MesajKonu: Geri: [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]   [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Icon_minitimePaz Nis. 12 2009, 00:37

KÜMBETTE 3 YERDE ERENLER OLDUĞU RİVAYET OLUNUR...

BİRİSİ BİZİM BİLDİĞİMİZ ERENLER
DİĞERİ DE BOYACI MEVKİİNDE DAĞ ERİKLERİNİN DİBİNDE
ÜÇÜNCÜ DE KIZILGERENLER MEVKİSİNDE OLDUĞU SÖYLENİR..

HEM GERÇEK HEM DE RÜYASINDA GÖRENLER COKTUR.
HATTA DAYAĞINI YİYENLER BİLE SÖYLENİR.
O ERİKLERİN DİBİNDE HAYVANLAR BİLE YATMADIĞI SÖYLENİR.

ESKİ CAMİİNİN YERİNDE (ŞİMDİKİ KÖY ODALARININ KARŞISI) İKİ TANE ANA-KIZ MEZARININ VAR OLDUĞU SÖYLENİR. (ÖMER KALKANIN BABAANNESİ) MERHUM ADİFE KALKAN TARAFINDAN ANLATILMIŞTIR.
GECE CAMİDE YATILAMADIĞI YILLARDIR ANLATILIR...

BİLGİ BULDUKÇA PAYLAŞALIM. ŞİMDİLİK BU KADAR BEKLİOYRUZ PAYLAŞIMINIZI
...
mahmutsami1983
MaReŞaL
MaReŞaL
mahmutsami1983

Yay Mesaj Sayısı : 225
hizmet gücü : 297
Teşekkür Edenler : 2
Doğum tarihi : 25/11/83

MesajKonu: Geri: [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]   [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Icon_minitimePaz Nis. 12 2009, 15:15

BENDE ÖLE BİŞİ DUYMUŞTUM YA Nİ BİZİM KÖY GERÇEKTEN EVLİYALAR KÖYÜ
Admin
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
Admin

Ikizler Mesaj Sayısı : 399
hizmet gücü : 754
Teşekkür Edenler : 15
Doğum tarihi : 23/05/85

MesajKonu: Geri: [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]   [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Icon_minitimePaz Nis. 12 2009, 20:26

eee adı üstünde kümbet = kelime anlamı yatır türbe demek
http://kumbet.co.cc
yalcinkaya eSRa
YüzBaşı
YüzBaşı
yalcinkaya eSRa

Terazi Mesaj Sayısı : 56
hizmet gücü : 64
Teşekkür Edenler : 4
Doğum tarihi : 13/10/89

MesajKonu: Geri: [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]   [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Icon_minitimePerş. Nis. 23 2009, 02:15

aboo korktum hinci
sezer şahin
Üsteğmen
Üsteğmen
sezer şahin

Kova Mesaj Sayısı : 23
hizmet gücü : 31
Teşekkür Edenler : 3
Doğum tarihi : 04/02/83
Lakap : hatıplar

MesajKonu: Geri: [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]   [b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b] Icon_minitimePtsi Ağus. 24 2009, 19:28

Bukonuda bende bişeyler söylemek istiyorum.Siteye yeni katıldığım için yeni yeni çözüyorum.Erenlerle ilgili babanem anlatmıştı ne kadar doğrudur bilemiyorum bir kaç kişiden daha duymuştum.Baltalı köyünden istanbulda ikamet eden bir vatandaş gece işten gelirken bir dede görür...dede sorar nerden gelmektesin oğul diye? Adam cevap vermiş işten geliyorum demiş oda aynı şekilde dedeye sormuş sen nerden gelip nereye gidiyosun diye dede demişki ben kümbet köyünün dedesiyim erenim ben benim yerimi bozdular şimdi böyle geziyorum demiş sora adam evine gitmeş sanırım böyle şeyler görüldüğünde kimseyle paylaşmıycakmışsın adam anlatmış korkusundan ölmüş yanlış bişeyde söylemek istemiyorum bir kaç kişiden duyduğumu paylaşmak istedim sadece.BİRDE ABDULLAH BEYİN ANLATTIĞI GİBİ KÖYDE BİR KAÇ YIL ÖNCE BİR İMAM VARDI. BAYRAM ADINDA BİR HOCA BİR AKŞAM YATSI EZANINDAN SORA CAMİNİ DIŞ LAMBALARINI KAPATIP GİTMİŞ HOCA.BİLİNDİĞİ ÜZRE CAMİLERİN DIŞ LAMBALARI HEP YANAR SABAH EZANI OKUMAYA GİTTİĞİNDE DUT AĞACI'NIN DİBİNDE BEYAZ CÜBBELİ BİRİ OTURUYORMUŞ. HOCA YAKLAŞMIŞ SELAM VERMİŞ BURDA NE OTURUYOSUN DEDE DİYE SORMUŞ ODA NEDEN CAMİNİN LAMBALARINI KAPATTIN BİZ GECE NAMAZ KILAMADIK DEMİŞ BİDAHA KAPATMA LAMBALARI DEMİŞ O SABAHTAN SORA HOCA KORKMUŞ VE DAHA SORA TAYİN İSTEYİP ANKARAYA GİTTİ İMAMLIK GÖREVİNE ORDA DEVAM ETTİ. KÖYLÜLER HOCA KORKTUĞU İÇİN GİTTİĞİNİ İDDA ETTİLER.ANLAMADIĞIM NEDEN ŞİMDİ ERENLER KİMSEYE GÖRÜNMÜYO ACABA GERÇEKTEN İLK ANLATTIĞIM OLAYDAKİ GİBİ YERLERİ BOZULDU DA GİTTİLERMİ EYER ÖYLEYSE ÇOK ACI BİR DURUM BENCE. ŞİMDİLİK BENDEN DE BUKADAR.

[b]KÜMBETİN ERENLERİNİ GÖRENLER[/b]
1 sayfadaki 1 sayfası