Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.

Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Kümbet Köyü forum sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları

3 posters
YazarMesaj
mustafa çimen
Üsteğmen
Üsteğmen
mustafa çimen

Oğlak Mesaj Sayısı : 20
hizmet gücü : 24
Teşekkür Edenler : 1
Doğum tarihi : 27/12/65
Lakap : reis_1165

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları Empty
MesajKonu: Geri: Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları   Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları Icon_minitimeSalı Eyl. 22 2009, 02:35

SELAMLAR...Ömer kalkan kardeşim beni gecmişe götürdün ve cok düşündüm ilk yönetimi ama tam hatırlayamadım.dernek kurulma işlerine rahmetli halit kalkan mehmet çimen ve rahmetli necati kalkan başlamştı ama nedense olmadı yapamadılar.neden olmadı cok dargınlar vardı köydeki olaylar burda devam ediyodrdu ve dargınlıklar vardı.mustafa yalcınla ben bu konuyu ilk konuşan ve neden olmasın diye yola cıkan iki kişiyiz.3 üncü naim kalkan nedim ugur kadir dogru sezayi ugur sabahattin şahin ve diger arkadaşlar vallahi bende tam hatırlamadım ama öyle başladık işte.1993 de kurulan köy dernegimize bütün bilecikliler gelirdi hemşerilerimizin toplanma yeri olmuştu hala o dernegin ismi bizim köyümüzün ismiyle anılıyor. o tarihlerde 5 tane bilecigin köy dernegi vardı.köye hıdırelleze gider 2 gün köyde kalırdı üyeler.öyle güzel imkanlarımız vardı burdaki derilerimizi köye götürürdük ve camimize verirdik.
ömer kalkan
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
ömer kalkan

Yay Mesaj Sayısı : 423
hizmet gücü : 621
Teşekkür Edenler : 41
Doğum tarihi : 21/12/67
Lakap : ALPEREN

MesajKonu: Geri: Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları   Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları Icon_minitimeC.tesi Mayıs 09 2009, 15:48

benim hatırladığğım kadarıyla(düzeltile bilinir) merhum halit kalkan-merhum necati kalkan -mehmet çimen gibi büyüklerimiz böyle bir dernek kuralım diye konuşmşlar.onlardan bayrağı naaim kalkan mustafa çimen ismet yalçınkaya mehmet yalçınkaya nedim uğur sebahattin şahin osman kalkan bayram özcan mustafa yalçın mustafa yurttaş sezai uğur (isimlerini unuttuğum ekleyebilir kusura bakmasınlar 15 yıl oldu )ben de askerden yeni gelmiştim 1992 falan tahminen.öylece başladı 1994 te alt kaynarcada osmanın kahvede osman kalkan ın başkanlığında dernek resmileşti.sonra mustafa karanlık başkanlığında devam etti.mustafa çimen bayrağı devraldı.son iki dönem bayram özcan devam etti ve ressmiyet kapatıldı.anılan tüm yönetimlerde acizane muhasip üye sayman olarak ben yeraldım.tüm yönetimlerde bulunan tek kişi büyük ihtimalle benim.ama her devrin adamı mısın diye düşünülmesin o dönem bu işleri yapabilecek muhasebeci yoktu veya öne çıkmıyordu o sebeble her yöneetimde bulundum.tüm başkan ve yönetimlerde bulunan yönetim kurulu üyelerine saygılarımı sunuyorum.gerçekten çok meşakkatli bir iş.kolaymış gibi gelmesin.herkesin öz veriyle çalıştığı dönemleri geçirdik.köyümüz üyelerinin düğünlerine dernek olarak iştiraklerimiz oldu.hasta ve cenazeler ziyaret edildi.hıdrellez pilavları 2 sene köyde 7 sene istanbulda düzenlendi.geniş katılımlarla bunlar yapıldı.köy camimize katkılarda bulunuldu.bunun için tahminen 4 kere kurban derisi toplandı.yeni mezarlığımız yapıldı.bunlar bizim için övünç kaynağıdır.kolaqy değil senelerin verdiği bazı olumsuz dargınlıkların yaşandığı bir köy derneğinde bunları başarabilmek.örnekmi sıkılmazsanız okumaya devam...deriler toplandı fiyat düşük diye satamadık kokmaya başladı.naim kalkan la toplanan tüm derileri tek tek tekrar tuzladık 1 hafta elimiz kokuları gitmedi(naim kalkan a sorulabilir)aidat tplamk için gece bazı üyelerimizi yatkyan kaldırdık düşünün ne kadar zor bir durum(yaşar çimen e sorulabilir)deri toplarken açık kaslarda grip olduk.(ergün karanlık a sorulabilir.)ismi lazım değil bir üyemize aidat almaya gitiik.verdiği yardım yol paramızı bile karşılamadı.(bayram özcan a sorulabilir)vs çok anımız var çooook.ama toplantıdan çıktıktan sonra 12 de ergün-yaşar-ahmet hoca rafet-ali şahin-vs ile oynadığımız 51 ler her şeyin yorgunluğunu alırdı dimi arkadaşlar...tabiki işin menevi boyutlarından alınan lezzetler her şeyi kolay kıldı .helal hoş olsun.şimdi kaldığımız yerden tahminen 60 gençle daha iyilerini yapacağız tabiiki bizden öncekilerin yardımlarıyla emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz.her kese slamlar.
Admin
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
Admin

Ikizler Mesaj Sayısı : 399
hizmet gücü : 754
Teşekkür Edenler : 15
Doğum tarihi : 23/05/85

MesajKonu: Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları   Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Kurucuları Icon_minitimeCuma Nis. 24 2009, 05:22

http://kumbet.co.cc

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Üyeleri
» Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Derneği Yönetim Dağılımı
» Bilecik ilinin Gölpazarı ilçesi Kümbet köyü Tarihi
» Kümbet Köyü Rehberi
» Kümbet Köyü Kuruluşu