Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.

Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Kümbet Köyü forum sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI

2 posters
YazarMesaj
AYŞE YALÇIN
Üsteğmen
Üsteğmen
AYŞE YALÇIN

Yay Mesaj Sayısı : 31
hizmet gücü : 67
Teşekkür Edenler : 0
Doğum tarihi : 08/12/87

ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI Empty
MesajKonu: ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI   ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI Icon_minitimeCuma Haz. 05 2009, 20:52

Bir defaya mahsus olsa bile abdestsiz süt emmiş kardeşin,hiçbir zaman abdestsiz süt emmemiş kardeşe oranla manevi eksikligine deginen bir kıssa,abdestli süt emzirmenin ne kadar mühim oldugunu anlatır.kıssa ya göre,Muhammediye kitabının yazarı olarakta bilinen yazıcıoglu Muhammed efendi,kardeşi Ahmed-i bican'ın camideki vaazını dinlemeye gider fakat sohbeti dinleyemeden gülümseyerek camiden çıkar.Vaazı bitirip eve gelen Ahmed-i bican hz.annesinden,abisinin neden camiden çıktıgını sormasını ister.Büyük ogluna ''kardeşin,bir hata mı işledim?diye soruyor?''diyen anne duydukları karşısında gizemli bir konuyla karşı karşıya kalır.Büyük oglu,''Kardeşimin sohbetini dinlemeye o kadar çok melek gelmişti ki oturacak yer bulamıyor birbirlerinin üzerine oturuyorlardı.çok hoşuma gitti de ona tebessüm ettim.Meleklerden oturacak yer kalmadıgı için çımak zorunda kaldım''der.Annesi duyduklarını küçük ogluna anlattıgında oglu çok müteessir olur.''Agabeyim melekleri görebiliyorda ben niye göremiyorum?ona bi sorarmısın?der anne ogluna bunu sorar yalnız cvb kendisi bulması gerekecektir

Çocuklarının bebeklik zamanlarından itibaren yaşanan olayları iyice gözden geçiren anne olayın nedenini çok geçmeden tahmin eder.Ogullarını daima namaz abdestiyle emzirmiştir fakat küçük oglu sadece bir defa komşu kadın tarafından anne namazdayken bilmeden abdestsiz emzirilmiştir.Çabucak selam versede iş işten geçmiştir.
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU

Ikizler Mesaj Sayısı : 232
hizmet gücü : 375
Teşekkür Edenler : 5
Doğum tarihi : 23/05/85

ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI Empty
MesajKonu: Geri: ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI   ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI Icon_minitimeSalı Haz. 09 2009, 05:21

vay be dikkatli davranmak lazımda bu görev hanımlara düşüyor ama adamın aklına bi sorda takılmıyo değil ?
http://kumbetliyiz.com

ABDESTLİ SÜT EMZİREN ANNELERİN TARİH YAZAN ÇOCUKLARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tarih Öncesinde Bilecik
» SOFİ MİRZA EFENDİ VE NURİYE HANIM'IN ÇOCUKLARI SAİD NURSİ'YE GÖSTERDİGİ ÖZEN!