Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.

Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Kümbet Köyü forum sitesi
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

 mevlid kandili tebriği

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ömer kalkan
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
ömer kalkan

Yay Mesaj Sayısı : 423
hizmet gücü : 621
Teşekkür Edenler : 41
Doğum tarihi : 21/12/67
Lakap : ALPEREN

mevlid kandili tebriği Empty
MesajKonu: mevlid kandili tebriği   mevlid kandili tebriği Icon_minitimePerş. Şub. 25 2010, 15:31

başta tüm köylülerimiz olmak üzere tüm islam aleminin şefaatçisi peygamber efendimiz s.a.v. in dünyamıza teşrif ettiği bu günün
uyanışa vesile olmasını diler hepimize şefaatçi olmasını yüce Allah c.c. den niyaz ederiz....
MERHABA!SEVGİLİ DOSTLAR!HİCRİ 12 REBİÜLEVVEL(25 ŞUBAT 2010 PERŞEMBE)
GÖNÜLLER SULTANI HZ.MUHAMMED(SAV) IN
DOĞUM GÜNÜDÜR!


YIPRANMIŞ VE KATILAŞMIŞ GÖNÜLLERİ
RAHMET MELTEMİYLE YEŞERTEN EŞSİZ PEYGAMBERİN
DOĞUM GÜNÜ OLAN MEVLİD KANDİLİNİZİ TEBRİK EDER,
TUM İNSANLIĞIN BARIŞ VE HUZURUNA VESİLE OLMASINI
DİLERİM.RABBİM ÜLKEMİZİ HERTÜRLÜ FİTNE VE
FESATLARDAN MUHAFAZA EYLESİN..AMİN…


Bugün; karanlık dünyamızın ayı güneşi, imana susamış kuruyan gönüllerimizin pınarı, Alemlere rahmet olarak gönderilen on sekiz bin alemin sultanı, Dürrü Yekta, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in Doğum Günüdür.

Bugün; Abdullah’ın yetimi, Amine’nin gülü,Fatıma’nın göz bebeği,Hasan ile Hüseyin’in dedeleri Ümmeti Muhammed’in Sevgilisi “Hatemül Enbiya”nın Doğum Günüdür.

Bugün;571 yılında gelişi ile dünyamızın şereflendiği, 610 yılında, Allah (c.c.) tarafından kendisi hürmetine insanların günahlarının bağışlanacağı, sapıklıkta, dalalette tuğyanda, azgınlıkta insanların kendi başlarına kalmamaları için gönderilen “Rahmeten Lil Alemin”in Doğum Günüdür.

Bugün; Her gün, günde beş defa Allah (c.c.)’nun ismi ile birlikte Nice yüz bin minareden isminin anılması ile göklerin nura gark olduğu dünya durduğu, akıl sahibi insanlar bulunduğu müddetçe de ismi anılmaya devam edilecek olan “Muhammedurrasulullah”ın Doğum Günüdür.

Bugün; kendisine itaatın Allaha itaat olarak kabul edildiği, kendisine isyanın Allaha isyan olarak değerlendirildiği,Kendisini sevmenin Allahı sevmeye ve Allah’ın günahları bağışlamaya vesile olduğu”Rasulü Sekaleyn” in Doğum Günüdür.
Onun kutlu doğumu alemlere rahmet, tüm insanlığa huzur ve saadet getirmiştir.
Zira Peygamber Efendimiz (s.a.s.) dünyayı şereflendirmeden önce insanlık en karanlık dönemini yaşıyordu. Sevgi ve şefkat duyguları kaybolmuş, haktan, hakikatten ve adaletten hiçbir eser kalmamıştı. Zulme uğrayanların, diri diri toprağa gömülen kız çocuklarının feryadını kimseler duymuyordu. Cehalet dünyanın her yerini kaplamış, akıllara durgunluk verecek, insanın kanını donduracak kadar günahın her türlüsü açıkça işleniyordu.
Merhum Akif’in dediği gibi:
“Sırtlanları geçmişti beşer yırtıcılıkta;
Dişsiz mi bir insan, onu kardeşleri yerdi.”
İşte böyle bir zamanda alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz(s.a.s.) insanlığın mâkus tarihini değiştirdi. Mekke’nin ufkunda parlamaya başlayan Nübüvvet nuru ile kalplerimiz münevver oldu. Onun sayesinde insanlık, yeniden insan olduğunun farkına vardı. Onun sayesinde, yitirilen insani duygular yeniden kazanıldı.
Peygamber Efendimiz(s.a.s.) sulh ve barış elçisi, tüm canlılara karşı rahmet ve şefkat Peygamberidir. Allahın insanlık âleminde yarattığı en müstesna şahsiyettir. O, Allaha giden yolda rehberimiz, salât ve selamlarımızla manevi ikliminden soluklandığımız sevgililer sevgilisidir. Yüce Allah(cc) Ahzab Suresinin 21’inci ayeti kerimesinde; “Andolsun, Allahın Resulünde; sizin için, Allaha ve Resulüne kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır” buyurmak suretiyle O’nu tüm insanlara örnek olarak göstermiştir.
Mevlid kandili, Peygamber Efendimizin bütün zamanlara hitap eden ve tüm insanlığa hayat iksiri sunan evrensel mesajlarını değerlendirmemiz bakımından bizlere bir hatırlatma olmalıdır.
Peygamber Efendimizi sevmek onu gereği gibi anlamak, onun manevi mirasına sahip çıkmak; tüm davranışlarımızda onun tavsiyelerine göre hareket etmek ile olur.
“Andolsun, size kendi içinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya düşmeniz ona çok ağır gelir. O size çok düşkün, mü’minlere karşı da çok şefkatli ve merhametlidir.
Rasulallah…Kainat ağacının hem çekirdeği hem en kamil meyvesi, tüm varlık aleminin manasının keşşafı, hakikatin iç yüzünü gösteren, gaflet ve dalalet perdelerini yırtan nur, Rabbimizin en yüce hediyesi ve başı secdede miraca yükselen.Bize kendini şefkat peygamberi olarak tanıtan Efendimiz, Habibimiz….

Ey; Allah’a ve Ahiret gününe kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler için güzel bir örnek olarak Hz. Muhammed Mustafa(s.a.v.)’yı gönderen ,Peygamberlere ve onlara iman edenlere dünya hayatında ve şahitlerin şahitlik edeceği günde yardım edeceğini vaad eden,Allahım, Hz. Muhammed hürmetine bizlere de dünya ve ahiret hayatında yardım et.

Ey; Hz. Peygamberi, yetim olarak bulup barındıran, ihtiyaç içerisinde bulup zengin eden, yolunu kaybetmiş olarak bulup hidayete erdiren, Allah’ım,O’nun hürmetine bizlerin de kimsesizlerine, öksüzlerine, yetimlerine yolda kalmışlarına yardım et.

Ey; Peygamberine itaat edenleri kendisine nimet verdiğin, Peygamberlerle, sıddıklarla, şehitlerle, Salih kimselerle arkadaş edeceğini vaadeden Allah’ım, bizleri de bu güzel arkadaşlar zümresine ilhak eyle.

Ey; Havz-ı Kevserin başında Ümmetini alınlarındaki secde izinden ve abdest uzuvlarının parlaklığından tanıyacağını beyan eden Rahmet Peygamberi; hiç kimseden kimseye fayda olmayan günde bizleri de şefaatinden mahrum etme.

Ey; Kupkuru çölleri gülistana çeviren gül, Bedenimizle on dört asır ötede bulunsak bile ruhumuzda her an seni hissediyoruz. Sana sonsuz salat ve selam gönderiyor, her anımızda seni yad ediyoruz. Medineli Ensara “Kardeşlerim” dediğin gibi bizleri de müjdelemeni, bizlere de “Ümmetim” demeni hasretle bekliyoruz.

Ey ak sevdam, Ey yüz akı gönül aydınlığı Sevgili!
Ne ağacım var dikili ne bir tarlam var ekili.
Ne mal derim ne mülk derim
Senden “ümmetlik” dilerim.
Sevgili Peygamberim
Seni çok seviyoruz. Seni çok özlüyoruz.


En son ömer kalkan tarafından C.tesi Şub. 27 2010, 20:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
nurhan kalkan
YüzBaşı
YüzBaşı
nurhan kalkan

Ikizler Mesaj Sayısı : 154
hizmet gücü : 175
Teşekkür Edenler : 10
Doğum tarihi : 04/06/72
Lakap : sarılar

mevlid kandili tebriği Empty
MesajKonu: Geri: mevlid kandili tebriği   mevlid kandili tebriği Icon_minitimeCuma Şub. 26 2010, 08:04

allahım şuanda bu mesajı okuyan kulunu çok sev razı olana kadar onu yaşat ey rabbim onun hakkında hayır olanı gönlünde razı olanı hakkında hayırlı eyle rabbim onu her türlü kötülükten koru tek bir saniye bile üzülmesine izin verme ona çekemeyeceği dert verme onu dogru yoldan hiç ayırma onu efendimize[SAV) komşu eyle..!! HAYIRLI KANDİLLER BOLUDAN SEVGİLERLE..............
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Admin
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
Admin

Ikizler Mesaj Sayısı : 399
hizmet gücü : 754
Teşekkür Edenler : 15
Doğum tarihi : 23/05/85

mevlid kandili tebriği Empty
MesajKonu: Geri: mevlid kandili tebriği   mevlid kandili tebriği Icon_minitimeCuma Şub. 26 2010, 17:01

Allah Razı Olsun İslam aelminin Mevlit Kandili kutlu mutlu Mübarek Olsun
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://kumbet.co.cc
Selahattin Tarçın
YüzBaşı
YüzBaşı
Selahattin Tarçın

Oğlak Mesaj Sayısı : 67
hizmet gücü : 120
Teşekkür Edenler : 0
Doğum tarihi : 10/01/66
Lakap : Dırçınlar

mevlid kandili tebriği Empty
MesajKonu: Geri: mevlid kandili tebriği   mevlid kandili tebriği Icon_minitimePtsi Mart 01 2010, 03:34

ALLAH razı olsun dualarımızı kabul etsin
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
mevlid kandili tebriği
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz. :: Sosyal Failiyetler ve Dernek Hizmetleri :: Derneğimizin Duyuruları-
Buraya geçin: