Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bilecik ili Gölpazarı ilçesi Kümbet Köyü Sitemize Hoş Geldiniz.

Bilecik İli Gölpazarı İlçesi Kümbet Köyü forum sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA

4 posters
YazarMesaj
Selahattin Tarçın
YüzBaşı
YüzBaşı
Selahattin Tarçın

Oğlak Mesaj Sayısı : 67
hizmet gücü : 120
Teşekkür Edenler : 0
Doğum tarihi : 10/01/66
Lakap : Dırçınlar

VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA Empty
MesajKonu: VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA   VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA Icon_minitimeSalı Mart 09 2010, 23:22

Asrı Saadeti güzelleştiren ve benzersiz hale getiren özelliklerden birisi de Mescidi Nebevi decemaatle kılınan namazlardı. Bir sahabe günlükişlerini yaparken cemaate geç kalmış,mescide heyecanla ve koşarak gelmişti.Tek derdi,Efendimizin kıldırdığı namaza yetişebilmekti.Ne varki,bir kısım sahabenin mescitten çıkmakta olduğunu gördü.Yoksa namaz bitmişmiydi?Son bir ümitle sahabelere dordu."Resulullah"ın kıldırdığı namaz bittimi?Arkadaşlarışu üzücü cevabı verdiler:"Evet,namaz bitti."O yüce namaza o kudsi cemaate yetişemediğini anlayan sahabeöyle bir"AH"çekmiştiki,sahabeler onun pişmanlığını takdir etmişler,Resulullahla birlikte kılınan namaza duyduğu sevgiye hayran olmuşlardı.Nitekim sahabelerden birisi dayanamamış ve şunları söylemişti: "VER O AH'INI BANA.NAMAZIMI VEREYİM SANA."
Admin
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
Admin

Ikizler Mesaj Sayısı : 399
hizmet gücü : 754
Teşekkür Edenler : 15
Doğum tarihi : 23/05/85

MesajKonu: Geri: VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA   VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA Icon_minitimeÇarş. Mart 10 2010, 14:13

eline sağlık vay be keşke bizde o zamanlarda olabilseydik keşke
http://kumbet.co.cc
ömer kalkan
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
Gençlik Kolları Başkanı (CEO)
ömer kalkan

Yay Mesaj Sayısı : 423
hizmet gücü : 621
Teşekkür Edenler : 41
Doğum tarihi : 21/12/67
Lakap : ALPEREN

MesajKonu: Geri: VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA   VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA Icon_minitimeÇarş. Mart 10 2010, 16:10

ssevgili yeğenim;o zamana dönmek tabiiki mümkün değil....rabbim her şeyi hikmetle yaratmış.....her özelliği bakımından en eksiksiz olan peygamberini ona layık olabilecek eşsiz sahabelerle göndermiş....o zamanda yaşamayan en büyük evliya dahi en küçük sahabenin seviesine ulaşamaz...biz lere düşen onların şefaatlerine mazhar olabilmek için dua etmek.....ve özellikle yazıyorum...oraları genç yaşta ziyaret edip (ama umre olur....ama hacc....)oraları yerinde görüp havasını hiss etmeye çalışmak....bu ziyaret için yaşlanmayı beklemeyin gençler....sonra pişman olursunuz...dünya telaşesi hiç bitmez....tecrübeyle sabittir....evleneyim...çocuk olsun...büyüsün....okusun...2.si falan derken ...evlensinler...torun torba derken...tık...tık...tık...kimo?...inanın gelecek olan balıkçı memo değildir kardeşlerim...fırsatı siz isteyeceksiniz....yüce rabbim yaratacak....ama candan isteyeceksiniz.....halamın oğlu hoca mehmet şimşek dayım anlatmıştı....ben demişti...(gittiği umre hac ziyaretleri 20 lere yaklaştı)oralar için para biriktirirken....gözüöün önünde dönen kızarmış tavuklara bakar yutkunur.....nefsim arzu etmesine rağmen yemezdim...demişti....sevgi aşk bu olsa gerek....fazladan harcadığımız....paraları bir hesap edelim bakalım....meblağ ne olacak....işte Abdullah DOĞRU şimdi 17 martta inşaalah umre ziyaretine gidecek...rabbim hayırlısıyla gidip gelmeyi layık olmayı nasip etsin....Haydi gençler gençlik gitmeden niyetine girelim....peygamber sav dönemine dönmek mümkün değil...ama oraları ziyaret etmek her an mümkün....biraz uzun oldu bu cevap ama.....doğaçlama olarak yazıldı cümle düşüklükleri için affedin.....herkese selamlar....
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU
RaMaZaNDoGrU

Ikizler Mesaj Sayısı : 232
hizmet gücü : 375
Teşekkür Edenler : 5
Doğum tarihi : 23/05/85

MesajKonu: Geri: VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA   VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA Icon_minitimeCuma Mart 12 2010, 16:22

İnşallah Allah Gitmeyen herkese nasip eder inşallah bizede nasip eder
http://kumbetliyiz.com

VER O "AH"I BANA,NAMAZIMI VEREYİM SANA
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Allahım! Konuş benimle!"